Przejdź do treści
Slider_2023 1
Slider_2023 2
Przejdź do stopki

Wizyta w Ministerstwie Finansów

Wizyta w Ministerstwie Finansów

Treść

12 grudnia 2023 roku 50 uczniów – łącznie z klas: szóstych, siódmych i ósmej wraz z opiekunami brało udział w wycieczce edukacyjnej do Ministerstwa Finansów w Warszawie. Był to kolejny etap Projektu „Lekcje o finansach”. Przedstawiciele ministerstwa: p. Katarzyna Świąder oraz p. Mateusz Szymański zapoznali wszystkich z historią budynku oraz instytucją Ministerstwa Finansów. Uczniowie mieli okazję zobaczyć także ministerialną bibliotekę oraz salę obrad komisji finansowych. 
W ramach zorganizowanych dla naszej grupy warsztatów edukacyjnych, uczniowie zapoznali się między innymi z zasadami tworzenia budżetu państwa, zadaniami Krajowej Administracji Skarbowej oraz rodzajami podatków. Z pewnością była to cenna lekcja o finansach.

Dodatkowo, podczas wizyty w Warszawie wszyscy mieli okazję zobaczyć Pałac Kultury i Nauki, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta oraz pospacerować świątecznie przystrojonymi ulicami miasta: Marszałkowską, Świętokrzyską, Nowy Świat oraz Krakowskim Przedmieściem.

Pomimo niesprzyjającej pogody, cała grupa z zainteresowaniem uczestniczyła w poszczególnych wydarzeniach zorganizowanych w ramach tej wycieczki edukacyjnej.

Opracowanie: Natalia Gubała – Kmiecik, Halina Klimek

446093