Przejdź do treści
Slider_2023 1
Slider_2023 2
Przejdź do stopki

Wolontariat

Treść

Żonkile

Żonkile

Na początku maja gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionych kół: Zespołu Szkół w Stróżówce, Miejskiego Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół w Uściu Gorlickim, Zespołu Szkół w Kwiatonowicach.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Aby uczcić Dzień Babci i Dziadka, 19 stycznia w Klubie Jubilat Wolontariusze przygotowani przez p. Iwonę Stec i p. Renatę Szczepanik  przedstawili show ,,Mam Talent”, w którym z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli.

Pomoc zwierzętom ze schroniska Psy-stań

Pomoc zwierzętom ze schroniska Psy-stań

W listopadzie wolontariusze SK Wolontariatu zorganizowali i przeprowadzili akcję charytatywną na rzecz bezdomnych psów i kotów z Fundacji Psy-stań. Celem zbiórki suchej karmy, karmy w puszkach i innych rzeczy była poprawa standardu pobytu zwierząt w tym schronisku.

Gwiazdka dla dzieci

Gwiazdka dla dzieci

Mając na uwadze uboższą sytuację materialną swoich rówieśników uczniowie należący do SK Caritas rozdali kilkanaście paczek ze słodyczami. Mamy nadzieję, że sprawią dzieciom trochę radości.

Dzień Wolontariusza – 5 grudnia

Dzień Wolontariusza – 5 grudnia

Wolontariusze przypominali o swoim Święcie – Dniu Wolontariusza, rozdając w tym dniu własnoręcznie upieczone ciasteczka z dołączoną do nich miłą sentencją, informując tym samym, że wolontariusze są, działają i można na nich liczyć a pomaganie innym daje wiele satysfakcji.

Kiermasz świąteczny

Kiermasz świąteczny

Na terenie naszej szkoły w dniach 13 - 15 grudnia odbył się kiermasz stroików, kartek świątecznych i innych ozdób oraz ciast i własnoręcznie dekorowanych pierniczków, chętnie kupowanych przez uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli naszej społeczności szkolnej.

Zbiórka bajek, układanek i gier

Zbiórka bajek, układanek i gier

Wolontariusze zorganizowali i włączyli się w akcję zbiórki używanych (ale w dobrym stanie) lub nowych bajek, książek, gier planszowych i układanek dla dzieci oraz młodzieży przebywających na różnych oddziałach gorlickiego szpitala oraz dzieci przebywających w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Kobylance im. Marii Grzegorzewskiej.

,,Baw się razem z nami Wolontariuszami’’

,,Baw się razem z nami Wolontariuszami’’

W  dniu  9.11.2023 r. Lokalne Centrum Wolontariatu w Gorlicach zorganizowało dla wolontariuszy wydarzenie pt. „Baw się razem z nami Wolontariuszami” z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który obchodzony jest 5 grudnia.

Pamięć poległych żołnierzy

Pamięć poległych żołnierzy

W listopadzie Wolontariusze z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Gorlicach udali się pod Pomnik Niepodległości będący pamiątką mieszkańców ziemi gorlickiej z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pamięć o zmarłych żołnierzach

Pamięć o zmarłych żołnierzach

7 listopada 2023 r. wolontariusze pod opieką p. Iwony Stec wybrali się na Cmentarz nr 91 wzniesiony na Górze Cmentarnej w Gorlicach. Chcąc uczcić pamięć zmarłych żołnierzy wolontariusze zapalili znicze i pomodlili się za dusze poległych żołnierzy.

Drużynowa Spartakiada Wolontariatu

Drużynowa Spartakiada Wolontariatu

24 października na hali OSiR odbyła się Drużynowa Spartakiada Wolontariatu. Celem wydarzenia było upowszechnienie wolontariatu, integracja jego członków a także propagowanie  sportu wśród młodzieży szkolnej. 

Różaniec

Różaniec

We wtorek 25 października br. w Kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Gorlicach Wolontariusze naszego Klubu pod opieką p. Iwony Stec wspólnie z Wolontariuszami z innych klubów oraz Seniorami rozważali tajemnice Różańca. 

Zbiórka używanych książek i inne działania

Zbiórka używanych książek i inne działania

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno - Społecznego "Każdy inny - wszyscy równi" wolontariusze włączyli się w akcję zbiórki używanych (ale w dobrym stanie) lub nowych książek, czasopism dla osób przebywających w Domu Spokojnej Starości w Uzdrowisku Wapienne oraz w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Michalusa w Gorlicach.

Szkolenia dla Wolontariuszy

Szkolenia dla Wolontariuszy

W marcu odbyło się szkolenie dla początkujących wolontariuszy. Szkolenie przeprowadziła p. Halina Rams moderator ds. wolontariatu przy Stowarzyszeniu Sursum Corda w Nowym Sączu.

Szkolne Koło Caritas

Szkolne Koło Caritas

W ostatnim czasie nasi wolontariusze zorganizowali kiermasz ozdób i kartek wielkanocnych oraz prowadzili zbiórkę produktów spożywczych, które zostały przekazane do parafialnego Caritas przy Kościele św. Andrzeja Boboli.

Akcja wolontariuszy

Akcja wolontariuszy

9 listopada 2022r  wolontariusze pod opieką p. Anny Adamus wybrali się na Cmentarz nr 91 wzniesiony na Górze Cmentarnej w Gorlicach.

459674