Przejdź do treści
Slider_2023 1
Slider_2023 2
Przejdź do stopki

Biblioteka szkolna

Treść

Biblioteka szkolna - informacje

Biblioteka szkolna - informacje

Biblioteka szkolna mieści się na I piętrze, w sali 104, znajduje się tam wypożyczalnia z kącikiem czytelniczym i księgozbiorem podręcznym udostępnianym na miejscu oraz wypożyczanym na zajęcia lekcyjne. Poniżej szczegółowe informacje.

Wakacyjne wyzwania czytelnicze

Wakacyjne wyzwania czytelnicze

Drodzy uczniowie, przed Wami wakacje, czas beztroski, swobody i wypoczynku. Zastanawiacie się, czy warto w tym czasie czytać książki? Oczywiście, że WARTO! Aby Was dodatkowo zmotywować do czytania proponuję Wakacyjne Wyzwania Czytelnicze.

Edukacyjny projekt czytelniczy „Ferie z książką”

Edukacyjny projekt czytelniczy „Ferie z książką”

W projekcie wzięli udział uczniowie klas 1-3 oraz 4-8 Szkoły Podstawowej nr 5. Uczestnicy mieli za zadanie wypożyczyć z biblioteki szkolnej książki spoza kanonu lektur szkolnych i przeczytać je podczas ferii zimowych, a następnie wykonać wybraną pracę, mającą na celu przedstawienie wypożyczonej książki tak, by zachęcić innych do jej przeczytania.

Czytajmy!

Czytajmy!

Dzięki uczestnictwu w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w bibliotece szkolnej przybyło sporo nowych książek. Każdy uczeń powinien wśród nich znaleźć interesujący tytuł. Tutaj przedstawiam kilka propozycji. Czytajmy!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Jest to kontynuacja programu rządowego z lat 2016-2020, którego celem jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa poprzez zapewnienie środków na realizację określonych przedsięwzięć i inicjatyw.

Komunikat biblioteki szkolnej

Komunikat biblioteki szkolnej

Biblioteka szkolna informuje, że 15 listopada rozpocznie się skontrum czyli inwentaryzacja zbiorów bibliotecznych. W związku z tym przez kilka tygodni (do 10 grudnia) nie będzie możliwe wypożyczanie ani zwracanie książek.

Lekcja biblioteczna

Lekcja biblioteczna

W ostatnim tygodniu października Pani Karolina Rybczyk zaprosiła wszystkie dzieci z klas pierwszych do biblioteki szkolnej.

Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna

Biblioteka szkolna mieści się na I piętrze, w sali 104, znajduje się tam wypożyczalnia z kącikiem czytelniczym i księgozbiorem podręcznym udostępnianym na miejscu oraz wypożyczanym na zajęcia lekcyjne.

473453