Przejdź do treści
Slider_2023 1
Slider_2023 2
Przejdź do stopki

#LaboratoriaPrzyszłości w MZS nr 5 - Druk 3D i Geniboty

#LaboratoriaPrzyszłości w MZS nr 5 - Druk 3D i Geniboty

Treść

#LaboratoriaPrzyszłości to program, który wspiera rozwój kompetencji przyszłości i nowoczesną edukację. Dzięki zakupionym sprzętom i pomocom dydaktycznym (m. in. Drukarka 3D Adventurer, roboty GeniBot) prowadzone są interaktywne lekcje, zajęcia z kodowania i programowania.

W ostatnich dniach uczniowie klasy 3 b korzystali z Drukarki 3D drukując elementy (literki) do breloczków. W ten sposób wykonali prezenty dla Rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci samodzielnie zaprojektowały własne modele literek, korzystając z bezpłatnego programu do projektowania w środowisku 3D – Tinkercad. Praca w tym programie rozwija kreatywność uczniów, myślenie przestrzenne, oraz umożliwia wykorzystanie nowoczesnych technologii w projektowaniu i druku 3D. Następnie minuta po minucie, uczniowie obserwowali wydruk swoich modeli na drukarce Adventurer 4, zakupionej w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

W oddziale przedszkolnym „Sprytne Skrzaty”, dzieci poznawały nową funkcje robota GeniBot, jaką jest rysowanie. Kodując drogę robota za pomocą kart, tworzyły różne wzory, figurki, szlaczki na arkuszach papieru. Z powstałych wzorków, dorysowując drobne elementy, przedszkolaki tworzyły różne stworki i potworki. Była to doskonała zabawa rozwijająca kreatywność i wyobraźnię.

Katarzyna Kaleta

473453