Przejdź do treści
Slider_2023 1
Slider_2023 2
Przejdź do stopki

Projekt edukacyjny „20 kroków do lata"

Projekt edukacyjny „20 kroków do lata

Treść

Uczniowie integracyjnej klasy 3c w Miejskim Zespole Szkół nr 5 biorą udział w projekcie edukacyjnym „20 kroków do lata”. Składa się on z wielu plastycznych, przyrodniczych i kulturalnych zadań, które mają przybliżyć dzieci do ukochanej pory roku.

Do tej pory uczniowie zrealizowali już wiele z nich, na przykład dziecięcy marsz wiosenny w poszukiwaniu oznak wiosny oraz wspólne sadzenie kwiatów. Kolejnym przedsięwzięciem było wyjście na pobliski targ owocowo-warzywny, gdzie dzieci miały okazję przyjrzeć się pracy sprzedawców i zobaczyć stragany. Tam również chętni mogli kupić nowalijki, które zostały spakowane do ekologicznych toreb.

22 kwietnia uczestnicy projektu sprawili Ziemi prezent w postaci sprzątania okolicy. Przy okazji dowiedzieli się, ile czasu minie, zanim ulegną rozkładowi najpopularniejsze śmieci- szklane butelki, papier, plastikowe butelki, papierosy, metalowe puszki, resztki owoców, warzyw, guma do żucia.

Do zadań przyrodniczych należało między innymi sianie rzeżuchy. Uczniowie chętnie przystąpili do realizacji tego zadania, a przez kolejne dni regularnie podlewali swoje plony. Pilnowali również, by kiełkująca rzeżucha miała jak najlepsze warunki do wzrostu. Kolejnym krokiem było wspólne sadzenie wiosennych kwiatów. Trzecioklasiści przynieśli sadzonki na przykład bratków, które są odporne na niskie temperatury i doskonale rosną zarówno w słońcu, jak i delikatnym półcieniu.

Nie zabrakło także zajęć plastycznych. Ogromną frajdę sprawiło dzieciom malowanie na folii. Była to emocjonująca forma działań artystycznych oraz sensorycznych. Malując na folii, uczniowie stymulowali zmysł dotyku oraz wzroku. Pieczołowicie tworzyli barwne motyle, tak wyczekiwane symbole wiosny.

Kolejnym rodzajem zadań były wyzwania kulinarne. Uczniowie przygotowali wiosenną sałatkę z nowalijek samodzielnie zakupionych na targu. Kolejnym daniem było jogurtowe parfait, a do niego trzecioklasiści przyrządzili smaczną lemoniadę cytrynową.

473457