Przejdź do treści
Slider_2023 1
Slider_2023 2
Przejdź do stopki

Podsumowanie konkursu "Odblaskowa szkoła"

Podsumowanie konkursu

Treść

31 października w naszej szkole odbyła się akademia pt. „Przepisowy ruch drogowy i pieszy”, przygotowana przez uczniów i wychowawców klas 3. Miała ona na celu promocję zachowań bezpiecznych na drogach. Po zakończonym przedstawieniu Pan dyrektor wręczał nagrody i dyplomy zwycięzcom poszczególnych konkursów.

Tym wydarzeniem po raz kolejny podsumowaliśmy małopolski konkurs „Odblaskowa szkoła”. Uczniowie wraz z wychowawcami podjęli szereg działań związanych z realizacją projektu. Było spotkanie z funkcjonariuszem policji, wyjście do miasteczka ruchu drogowego, gdzie trzecioklasiści mogli poćwiczyć poznane zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz Strażnik przejścia dla pieszych. Odbył się konkurs plastyczny i literacki oraz test wiedzy o bezpieczeństwie na drodze. 

Wszelkie podjęte działania przyczyniły się do zwiększenia świadomości uczniów w kwestii bezpieczeństwa na drogach. Poprzez edukację i zabawę dzieci miały okazję zrozumieć, jak istotne jest noszenie elementów odblaskowych, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

371226