Przejdź do treści
Slider_2023 1
Slider_2023 2
Przejdź do stopki

Wizyta w Šentjur - Słowenia

Wizyta w Šentjur - Słowenia

Treść

W ramach Programu Erasmus +, sześcioosobowa grupa młodzieży wraz z dwoma nauczycielami przebywała ostatnio na tygodniowej wizycie w Šentjur /Słowenia/.

Zgodnie z tytułem projektu „ Wykorzystanie nowoczesnych technologii w przedmiotach humanistycznych i artystycznych” - uczestnicy mobilności wraz z uczniami szkoły przyjmującej oraz uczniami pozostałych szkół partnerskich /z Wysp Kanaryjskich i Danii/ realizowali powyższy temat 
w oparciu o architekturę i sztukę - zarówno w ujęciu historycznym jak i współczesnym.

Okazało się, że dzięki technologiom IT można przybliżyć tę tematykę wszystkim uczniom, także tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Prezentacje multimedialne, wspólne opracowywanie quizów, plakatów i animacji historycznych w międzynarodowych grupach projektowych, z pewnością przyczyniło się do nabycia  nowej wiedzy i umiejętności /także w zakresie posługiwania się językiem angielskim w praktyce/ oraz nawiązania nowych przyjacielskich kontaktów.

Dodatkowym atutem tej międzynarodowej mobilności były wycieczki: po Celje, Šentjur, do  stolicy Słowenii - Lublany, Jaskini Postojnej, czy Doliny Logarskiej oraz warsztaty edukacyjne np. w Muzeum Narodowym w Lublanie .

Wszystkim uczestnikom dopisywały: zarówno świetny humor jak i fantastyczna wiosenna aura.

Halina Klimek

459674