Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Spektakl "Podmagurski Pustelnik".

Spektakl

Treść

We wtorek, 21 czerwca przedszkolaki z grupy "Wesołe Misie" oraz uczniowie klasy 1b wystawili w sali gimnastycznej MZS Nr 5 spektakl pt.: "Podmagurski Pustelnik". 
Stanowi on zakończenie i podsumowanie realizowanego projektu edukacji międzykulturowej "Beskid Niski - Wysoka Kultura" autorstwa p. Rafała Fudali. Główny bohater - Pustelnik, dzieci, nimfy, elfy 
i skrzaty opowiadały o pięknie naszego regionu nawiązując do ważnych wydarzeń i postaci historycznych. Wspomniały również o Łemkach zamieszkujących te tereny. 

Scenariusz, słowa i muzyka: p. Rafał Fudala

Reżyseria; p .Rafał Fudala, p. Katarzyna Kaleta

Scenografia: p. Joanna Moroń.

Zapraszamy do obejrzenia:

Występ, który zgromadził przedszkolaki oraz uczniów klas I-III był doskonałą okazją do podsumowania roku szkolnego 2021/2022 i wręczenia dyplomów oraz nagród za udział w różnego rodzaju konkursach. 

Laureaci konkursów 2021/2022

Szkolny Konkurs Recytatorski

Klasy pierwsze

I miejsce - Konstanty Szurek

II miejsce - Igor Mentel

III miejsce - Milena Drapała, Zofia Wojtas

wyróżnienie - Michał Zawiliński

Klasy drugie

I miejsce - Hubert Mituś

II miejsce - Monika Wolska

III miejsce - Zofia Szydłowska, Alicja Słowik

Klasy trzecie

I miejsce -  Tomasz Ostrowski

II miejsce - Mikołaj Radzik

III miejsce - Agnieszka Pawłowska

 
Szkolny Konkurs Matematyczny

Klasy drugie

I miejsce -  Emilia Litwa

II miejsce -  Julia Drągowska

III miejsce - Bartosz Świstak, Leon Petit, Kinga Kamińska

Klasy trzecie

I miejsce -  Patryk Majcher

II miejsce -  Wiktor Wojnarski

III miejsce -  Patryk Klimczak

 
Szkolny Konkurs Ortograficzny

Klasy drugie

I miejsce -  Alicja Słowik

II miejsce -  Bartosz Świstak

III miejsce -  Tomasz Szymański

Klasy trzecie

I miejsce – Patryk Majcher

II miejsce - Patryk Klimczak, Jan Machowski

III miejsce -Wiktor Wojnarski

 
Miejski Konkurs Ortograficzny „Gorlicki Mistrz Ortografii”

Klasy drugie

III miejsce – Alicja Słowik

Klasy trzecie

II miejsce - Patryk Majcher

III miejsce - Jan Machowski 
 

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Wyróżnienie - Kinga Kamińska, Bartosz Świstak, Adrian Mituś 
 

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

Wyróżnienie - Wojciecha Apola, Leon Petit.

187675