Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Pierwszaki klasy integracyjnej w Straży Pożarnej i na Policji

Pierwszaki klasy integracyjnej w Straży Pożarnej i na Policji

Treść

Dnia 9 czerwca 2022r. uczniowie klasy integracyjnej Ic z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 odwiedzili Komendę Powiatowej Policji oraz Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

W trakcie spotkania w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej uczniowie zapoznali się z pracą strażaka,  poznali wyposażenie wozów strażackich oraz sprzętu, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych. Dzięki wizycie dzieci zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa oraz dowiedziały się, jak należy zachować się w trakcie zagrożenia.

W trakcie spotkania  na policji dzieciaki wzięły udział w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa w domu i w czasie letniego wypoczynku, którą poprowadził starszy aspirant Gustaw Janas. Potem uczniowie spotkali się z panią komendant – młodszym inspektorem p. Dorotą Tokarz – która zaprosiła dzieci na policyjny piknik - 17 lipca nad zalewem w Klimkówce. W czasie wizyty w jednostce policji o swojej pracy opowiedział dzieciom również technik kryminalistyki – niemałe zainteresowanie wzbudziły przedmioty, które wykorzystuje w codziennej służbie. Każde dziecko miało też możliwość odwzorowania swoich linii papilarnych. Na koniec spotkania dzieci zajrzały do policyjnej strzelnicy i radiowozu – każdy mógł zrobić sobie zdjęcie za kierownicą i za kratami.

To były niezapomniane chwile!!!

154385