Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Gorlicki Dzień Rodziny

Gorlicki Dzień Rodziny

Treść

Dnia 29.V.2022r. w naszej szkole odbyły się Gorlickie Dni Rodziny, impreza będąca połączeniem Dnia Dziecka oraz XII Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, w której udział wzięła klasa integracyjna Ic.

Wydarzenie to rozpoczęła Msza Święta w Bazylice. Po jej zakończeniu wszyscy uczestnicy wyruszyli 
w Marszu Żonkilowym ulicami miasta przy udziale Orkiestry Dętej OSP Dominikowice oraz Mażoretek Domino. Marsz zakończył się na boisku szkolnym przy Miejskim Zespole Szkół nr 5w Gorlicach, gdzie zaplanowana była dalsza część imprezy.

Na scenie wszystkich przybyłych gości przywitał burmistrz Rafał Kukla. Głos zabrała również poseł Elżbieta Zielińska i radna sejmiku wojewódzkiego Jadwiga Wójtowicz.

Następnie scenę przejęła młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury i Gorlickiego Centrum Kultury. Wystąpili również podopieczni ośrodków wspierających niepełnosprawnych z całego powiatu.

Na zakończenie uroczystości  na scenie wystąpiła grupa teatralna „Mali Czarodzieje” z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Gorlicach z przedstawieniem pt. „Zielony Kapturek”.

W międzyczasie na terenie naszej szkoły odbywały się różne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Młodzi mogli rywalizować między innymi w rzutach do kosza czy w darty. Z pewnością jedną z  najciekawszych dla dzieci atrakcji były „Sprawne Smoki”.

Uroczystość ta cieszyła się dużym zainteresowaniem i sprawiła zarówno tym najmłodszym jak i nieco starszym dużo radości.

fot. gorlice24.pl

290141