Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Spotkanie autorskie z pisarzem Bogusławem Michalcem

Spotkanie autorskie z pisarzem Bogusławem Michalcem

Treść

20 maja 2022r. uczniowie klas młodszych Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 im. ks. Jana Twardowskiego mieli okazję uczestniczenia w spotkaniu z pisarzem. Naszym gościem był Pan Bogusław Michalec – twórca książek dla dzieci, wierszy i opowiadań, a także autorskich przewodników turystycznych.   
W 2008 r. pisarz został laureatem Nagrody im. Arkadego Fiedlera „Bursztynowy Motyl” za najlepszą polską książkę o tematyce podróżniczo-krajoznawczej.

Wydając książeczki dla dzieci pisarz najczęściej współpracuje z Wydawnictwem Aksjomat. Wśród nich są takie jak np. „Łakomstwo nosorożca i inne wiersze”, „Co trapi okapi czyli stado ślicznych wierszy zoologicznych”, „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał: zbiór przysłów i powiedzeń 
z wyjaśnieniami dla dzieci”, „Mity greckie dla dzieci: opowieści pradawnej Hellady”, które możecie wypożyczyć w szkolnej bibliotece.

Dzieci zadawały naszemu gościowi sporo pytań dotyczących przede wszystkim jego twórczości; z zaciekawieniem słuchały Pana Bogusława Michalca, jego opowieści oraz świetnych interpretacji wierszy, jak na przykład „Kocur na emeryturze postanowił śpiewać w chórze”. Spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem dzieci, które aktywnie w nim uczestniczyły. Po spotkaniu można było kupić książki, a następnie ustawić się w kolejce po autograf pisarza wraz z dedykacją.

Organizatorem spotkania była Księgarni Mieszko oraz biblioteka szkolna. Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

154386