Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Wyjazd na spektakl

Wyjazd na spektakl

Treść

8 maja klasy drugie, 2a, 2b, oraz 2 c miały niezwykłą przyjemność uczestniczyć w spektaklu przygotowanym w Teatrze Współczesnym w Krakowie. Pod opieką pań Doroty Januś, Justyny Burkot, Joanny Moroń oraz Karoliny Wilczak, uczniowie zagłębili się w świat Doktora Dolittle’a, jego przyjaciół zwierząt, wybrali się w niebezpieczną podróż morską oraz uczestniczyli w warsztatach teatralnych.

Przedstawienie opowiadało o przesympatycznym człowieku o wielkim sercu. Doktor był dobrym lekarzem, pomagał wielu ludziom ale nad życie ukochał zwierzęta. Dbał o nie, leczył a nawet nauczył się ich mowy. Pewnego dnia wydarzyło się coś, co zmieniło jego życie. Dostał bardzo smutną wiadomość, że małpki w Afryce, cierpią na nieuleczalna chorobę i tylko on jest w stanie im pomóc. 
Tak zaczyna się niezwykła przygoda, pełna niebezpieczeństw, zwrotów akcji a także śmiechu, muzyki 
i radości.

Spektakl podkreślał istotną rolę przyjaźni w życiu człowieka. Uwrażliwił na otaczający nas świat, dzięki ukazaniu życzliwej postawy głównego bohatera, zarówno w stosunku do ludzi różnych poglądów, statusu materialnego jak i ras. Kształtował postawy tolerancji i szacunku do drugiego człowieka.

Po spektaklu aktor Paweł Brandys, wprowadził dzieci w świat teatru, przedstawił ludzi tam pracujących oraz ich role. Poprowadził warsztaty teatralne, na których nasze dzieci mogły popróbować swoich sił 
w aktorstwie.

Nasza wyprawa była możliwa dzięki pomocy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Przygotowała Joanna Moroń

134152