Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Projekt "Wykorzystanie nowoczesnych technologii w przedmiotach artystycznych i humanistycznych”

Projekt

Treść

W ramach programu Erasmus Plus, w roku szkolnym 2021/2022 Miejski Zespół Szkół  Nr 5 w Gorlicach przystąpił do realizacji kolejnych zaplanowanych działań i związanych z nimi mobilności uczniów 
i nauczycieli .Tytuł projektu „Wykorzystanie nowoczesnych technologii  w przedmiotach artystycznych 
i humanistycznych”

Oprócz naszej szkoły, które jest autorem i koordynatorem projektu, biorą w nim udział :
– szkoła podstawowa Tingløkkeskolen w Odense /Dania /
– szkoła podstawowa IES Valle de los Nueve na Wyspach Kanaryjskich /Hiszpania/
– szkoła podstawowa Osnovna scola Franja Malgaja Sentjur w Słowenii

Podstawowym celem projektu jest pokazanie możliwości jakie dają nowoczesne technologie informacyjne i ich zastosowanie w edukacji, w celu poprawy wiedzy i umiejętności uczniów głównie na przedmiotach zaliczanych do humanistycznych i artystycznych /np: języki ojczyste, języki obce, historia, muzyka, plastyka/.

W ramach zaplanowanej mobilności zatytułowanej ”Potyczki literackie” 6 uczniów z naszej szkoły 
(3 dziewczynki  i 3 chłopców) wraz z 2 nauczycielami przebywało na wizycie roboczej w szkole podstawowej w Odense (Dania). Wszyscy wraz z duńskimi, hiszpańskimi oraz słoweńskimi uczestnikami projektu mieli okazję zobaczyć w praktyce codzienną pracę duńskiej szkoły oraz realizować wspólnie kolejne zadania i warsztaty  projektowe.

Jak przystało na stolicę klocków Lego jednym z punktów programu, była wizyta w Lego House, 
w Billund. Mając do dyspozycji 25 milionów, tych niezwykle kreatywnych klocków, każdy miał szansę stworzyć własną ciekawą budowlę, albo przynajmniej  jakiś  oryginalny element.

Niezapomniane chwile to również wizyta w muzeum  H.Ch .Andersena w Odense. Świat bajek pokazany przy użyciu nowoczesnych technik  wizualnych i głosowych zapewnił wszystkim niezapomniane wrażenia.

Reasumując  wizyta robocza w Danii pomogła w zdobyciu nowej, przydatnej wiedzy i umiejętności oraz była okazją do wspólnych zabaw i zacieśnienia międzynarodowych kontaktów pomiędzy  jej uczestnikami i szkołami.

opracowała: Halina Klimek

154386