Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Młodzież z Danii, Słowenii i Hiszpanii z wizytą w Gorlicach

Młodzież z Danii, Słowenii i Hiszpanii z wizytą w Gorlicach

Treść

W ramach realizacji przez Miejski Zespół Szkół nr 5 w Gorlicach projektu wymiany międzynarodowej z programu Erasmus Plus, do Gorlic przyjechali uczniowie z Hiszpanii (Wyspy Kanaryjskie), Słowenii oraz Danii. 

Wizyta zagranicznych gości w ramach wspólnego projektu pn. „Wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjnych w przedmiotach humanistyczno-artystycznych”, miała na celu także zapoznania się z atrakcjami i historią miasta. 

W trakcie pobytu uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili gorlicki Ratusz, w którym w imieniu Burmistrza Miasta Gorlice Rafała Kukli, przywitał ich Sekretarz Miasta Daniel Janeczek. 

Spotkanie było okazją do wręczenia upominków, rozmowy na temat obecnego funkcjonowania Miasta oraz wizyty na wieży Ratusza. 

Młodzież zwiedziła Muzeum Regionalne PTTK, gdzie zapoznała się w szczególności z naftową historią naszego regionu. Odwiedziła także Cmentarz Wojenny nr 91, gdzie upamiętniła bohaterów Bitwy pod Gorlicami, zapalając znicze pod krzyżem centralnym i obeliskiem ku pamięci poległych żołnierzy narodowości słoweńskiej.

źródło: gorlice.pl 

61438