Zielona Szkoła – Puck 2018

DSC04738

     W dniach od 4 do 9 czerwca 2018 roku uczniowie klasy 5a,5b i częściowo
z 6a, 6b i 4b z Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Gorlicach uczestniczyli
w Zielonej Szkole w Pucku. Razem było to 52 dzieci  i czterech opiekunów:
Pan Wojciech Zapłata i Panie: Barbara Zastępa, Dorota Chrząszcz i Renata Janik-Wasylczak.


     Mieszkaliśmy w Domu Pielgrzyma. Z okien budynku mieliśmy na zatokę cudowny widok,  a na plażę &kilka kroków&.
Pogoda przez cały czas była znakomita. Dzieci kosztowały więc z kąpieli
w Zalewie Puckim, zbierały muszelki, plażowały, bawiły się, czy zachwycały się małym Portem i Molem w Pucku. Tak minął dzień pierwszy.
       Kolejny dzień, to wycieczka do Rozewia i zwiedzanie starej zabytkowej latarni morskiej. Następnie pobyt na Helu, spacer po Bulwarze Nadmorskim
i udział w pokazie trenowania fok w fokarium Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Popołudnie zakończyliśmy we Władysławowie, oglądając słynną Aleję Gwiazd i plażę, z dużo zimniejszą już wodą niż w Pucku.
       Dzień 3, to całodniowa wycieczka z przewodnikiem do Gdyni, Sopotu, na Westerplatte. Stamtąd czekał nas 40 minutowy rejs statkiem Czarną Perłą do starego portu w Gdańsku i zwiedzanie Starówki.
      W kolejnym dniu pojechaliśmy do Aquaparku w Redzie. Dzień dla wszystkich bardzo wyczekiwany i niezapomniany – zwłaszcza zjazd na pontonie /shark slide/ i podziwianie rekinów.
     Dzień 5 i ostatni, to spacer po plaży i oglądanie przygotowań do zawodów regat w Zatoce Puckiej, a następnie pakowanie, obiad  i wyjazd do Malborka, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Zamkowe. Zmęczeni i pełni wrażeń wieczorem wyjechaliśmy w drogę powrotną do Gorlic.  
     Po wizycie nad morzem pozostaną tylko wspomnienia i żal, że czas upływa tak szybko. Mamy nadzieję, że za rok też pojedziemy na Zieloną Szkołę.
            Wiktoria Wasylczak kl. 5a

Galeria 1

Galeria 2