Wizyta w Dworze Karwacjanów

8 marca klasa 6A pod opieką wychowawczyni, pani Joanny Bogusz udała się do Dworu Karwacjanów na wystawy malarskie. Autorzy wystaw to Aleksandra Rey i Paweł Cukier.

Aleksandra Rey  Studiowała  na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Grafiki w Katowicach. Jej dyplom został nagrodzony medalem w Pracowniach Malarstwa u prof. R. Nowotarskiego oraz Projektowania Graficznego u prof. T. Jury w 1998 r. W latach 2000-2004 r. była Prezesem  Stowarzyszenia Chorzowskich Artystów Plastyków, a od 2001 r. Kierownikiem  Miejskiej Galerii Sztuki MM w Chorzowie. Uprawia malarstwo oraz grafikę użytkową.

Paweł Cukier to niezależny artysta sztuk wizualnych. Efekty jego pracy  prezentowane były m. in na Festiwalu Filmowym w Gdyni 2015, TR.DOC Warszawa 2016,Yach Film Festiwal Gdańsk 2014, , Berlin Music Video Awards 2014, Telewizji Polskiej oraz na wystawie zbiorowej MUST SEE See&say 2017 w Warszawie.
Jako scenograf współpracował z Klubem Komediowym oraz innymi instytucjami kultury takimi jak Teatr Studio w Warszawie, Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatr Polski w Bielsku Białej.

Galeria zdjęć