Pożegnanie klas trzecich gimnazjum

20 czerwca w naszej szkole odbyło się miejskie zakończenie roku szkolnego trzecich klas gimnazjum. Spotkanie było doskonałą okazją do wspomnień, podsumowań i podziękowań. Na uroczystości nie zabrakło uczniów, wychowawców, rodziców, dyrektorów miejskich zespołów szkół, obecny był także Sekretarz Miasta Gorlice Daniel Janeczek, który reprezentował Burmistrza Rafała Kuklę oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Mariola Migdar.

Podczas uroczystości nagrodzono najlepszych uczniów i sportowców. Na szczególne pochwały zasłużyli uczniowie, którzy swoją ciężką pracą oraz wytrwałością uzyskali świadectwo z wyróżnieniem.  Gratulacje otrzymali uczniowie, którzy mogą się pochwalić doskonałymi wynikami egzaminu gimnazjalnego.Wręczone zostały również dyplomy za wzorową frekwencję. Wychowawcy mieli także możliwość złożenia podziękowań rodzicom, którzy starali się aktywnie uczestniczyć w życiu szkoły.

Uroczystość otworzyła sztuka pt. „Dola”, która została przygotowana przez Iwonę Strusińską-Dziewic wraz z  młodzieżą, która dobrowolnie włączyła się w ciężką, blisko roczną pracę. Pomysł oraz wykonanie scenografii była dziełem Joanny Moroń. Spektakl skupił się na negatywnych konsekwencjach przywiązania ludzi do ofert płynących ze strony technologii (w sztuce symbolizował je wszędobylski telefon komórkowy). Bohaterowie w wyniku zaangażowania w grę, wirtualne kontakty, konieczność autoprezentacji w portalach społecznościowych tracą prawdziwe relacje, czas swego życia a wreszcie człowieczeństwo. Dopiero przywołana krytyczną sytuacją słowiańska boginka Dola inspiruje cofnięcie czasu. Bohaterowie powracają nie tyle do jakiejś szczególnej epoki, co do czasu ideałów i wartości. Podkreślono, że treść jest wyrazem szacunku dla tych, którzy nie dali się wciągnąć w „grę” uniemożliwiającą ludzki rozwój. Ponieważ to oni są „Ziarnem, jedynym możliwym planem cywilizacji”.

Galeria zdjęć