Osiągnięcia uczniów

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2014/2015

Konkursy przedmiotowe i tematyczne

Gimnazjum:
Natalia Robak – finalistka Małopolskiego Konkursu Humanistycznego,
Marzena Piecuch – finalistka Małopolskiego Konkursu Humanistycznego,
Sebastian Tarsa – finalista Małopolskiego Konkursu Historycznego,
Jaromir Tomasik – laureat etapu centralnego ogólnopolskiego konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”,

Wiktoria Tajak – finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego Tik-Tak,
Ewa Gryboś – Turniej Młodych Fizyków IV miejsce,
Eliza Gryboś – Turniej Młodych Fizyków IV miejsce,
Natalia Robak – Turniej Młodych Fizyków IV miejsce,
Jakub Wszołek – Turniej Młodych Fizyków IV miejsce.

Inne konkursy

Szkoła podstawowa:

Tymoteusz Wasylczak – II miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji Łemkowskiej,
Wiktoria Wasylczak – III miejsce w Konkursie Recytatorskim Poezji Łemkowskiej,
Julia Leśniak – wyróżnienie w wojewódzkim konkursie organizowanym przez Dwory Gładyszów i Karwacjanów – Małopolska Marzanna,
Zuzanna Liszka – wyróżnienie w wojewódzkim konkursie organizowanym przez Dwory Gładyszów i Karwacjanów – Małopolska Marzanna,
Oliwia Zabawa – zwycięzca Powiatowego Konkursu Plastycznego „Zaprzyjaźnij się ze Szkolnym Kołem LOP”,
Oskar Weron – laureat Konkursu Alfik Matematyczny; wyróżnienie w Konkursie Kangur Matematyczny,
Dobrawa Tomasik – wyróżnienie w Konkursie Kangur Matematyczny,
Antoni Janek – wyróżnienie w Konkursie Alfik Matematyczny,
Anna Miarecka – wyróżnienie w Konkursie Kangur Matematyczny,
Eryk Majcher – wyróżnienie w Konkursie Alfik Matematyczny,
Anna Nowak – wyróżnienie w Konkursie Kangur Matematyczny,
Stanisław Wroński – wyróżnienie w Konkursie Kangur Matematyczny,
Dawid Wójtowicz – laureat konkursu języka angielskiego „Olimpus”,
Anna Nowak – XI miejsce w konkursie języka angielskiego „Olimpus” (na 4310 uczestników),
Jakub Nowak – XVII miejsce w konkursie języka angielskiego „Olimpus” (na 4310 uczestników).

Gimnazjum:

Marcelina Warecka – wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Jednego Wiersza,
Natalia Robak, Zuzanna Śliwa, Jakub Wszołek, Kacper Bednarz – Nemethon – II miejsce w konkursie „Twój teledysk promujący 100 rocznicę Bitwy pod Gorlicami”– „Epitafium (Gorlice 1915)”,
Natalia Robak – XV miejsce w języka angielskiego „Olimpus”,
Paweł Piotrowski – Ogólnopolski Konkurs Informatyczny Tik-Tak.

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2013/2014

Konkursy przedmiotowe

Szkoła Podstawowa:
Julia Grasela – finalistka Małopolskiego Konkursu Humanistycznego
Marzena Piecuch – finalistka Małopolskiego Konkursu Humanistycznego
Marlena Tarsa – finalistka Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego
Wiktoria Tajak – finalistka Małopolskiego Konkursu Matematycznego

Gimnazjum:
Angelika Bąk – finalistka Małopolskiego Konkursu Biologicznego
Jarosław Ciślak – laureat Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego
Rafał Ryczek – finalista Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego
Paweł Pastuszak – laureat Małopolskiego Konkursu Informatycznego
Krzysztof Żarnowski – laureat Małopolskiego Konkursu z fizyki
Paweł Pastuszak – finalista Małopolskiego Konkursu z fizyki
Jaromir Tomasik – laureat Małopolskiego Konkursu Geograficznego
Sebastian Tarsa – finalista Małopolskiego Konkursu Geograficznego
Jakub Górowski –finalista Małopolskiego Konkursu Geograficznego
Jarosław Ciślak – finalista Małopolskiego Konkursu Chemicznego

Konkursy tematyczne
Paweł Pastuszak – laureat, zdobywca III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym „Tik-Tak”
Julia Wrońska – finalistka Małopolskiego Konkursu „Śladami żołnierzy wyklętych. Pułkownik Witold Pilecki w panteonie polskiej historii”
Kornelia Krok – finalistka Małopolskiego Konkursu „Śladami żołnierzy wyklętych. Pułkownik Witold Pilecki w panteonie polskiej historii

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2012/2013

Konkursy przedmiotowe i tematyczne

Szkoła Podstawowa
Marzena Piecuch – laureatka konkursu  humanistycznego
Sebastian Tarsa – laureat konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”
Jaromir Tomasik – laureat konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”
Jaromir Tomasik – laureat konkursu przyrodniczego

Gimnazjum
Jakub Dec – finalista konkursu informatycznego
Jakub Dec – finalista konkursu „Wiedza o społeczeństwie”
Jakub Kubicki – finalista konkursu z fizyki
Rafał Ryczek – finalista konkursu języka niemieckiego
Kornelia Warecka –finalistka konkursu języka angielskiego
Anna Sekuła – laureatka konkursu „Bronią czy piórem? Postawy Polaków wobec zaborców w okresie Powstania Styczniowego”
Paweł Pastuszak –laureat  konkursu informatycznego
Maciej Stępień  – laureat konkursu informatycznego

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW w roku szkolnym 2011/2012

Konkursy przedmiotowe

 Szkoła Podstawowa
Marzena Piecuch – laureatka konkursu humanistycznego
Justyna Ryba – finalistka konkursu humanistycznego

Gimnazjum
Kornelia Warecka – finalistka konkursu języka angielskiego
Klaudia Nosal – finalistka konkursu fizyki i astronomii,
Klaudia Nosal – finalistka konkursu chemicznego
Piotr Sawiuk – finalista konkursu fizyki i astronomii
Karol Bartusiak – finalista konkursu geograficznego
Paweł Pastuszak -finalista konkursu informatycznego
Jakub Dec – finalista konkursu informatycznego
Kamil Kosiński – finalista konkursu informatycznego

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2010/2011

Szkoła Podstawowa

Klasy 1-3
Szkolny konkurs recytatorski:

1 miejsce w kategorii klas pierwszych – Anna Nowak 1b

1 miejsce w kategorii klas drugich – Zofia Krzyszycha  2a

1 miejsce w kategorii klas trzecich – Hanna Sienkiewicz 3a

Szkolny konkurs ortograficzny:

1 miejsce w kategorii klas drugich – Gabriela Gurba 2b

1 miejsce w kategorii klas trzecich – Marzena Piecuch 3a i Wiktoria Tajak 3a

Konkurs matematyczny:

1 miejsce w kategorii klas drugich – Grzegorz Gotfryd 2a

1 miejsce w kategorii klas trzecich – Marzena Piecuch 3a

Uczniowie klasy 3a zdobyli wyróżnienie w konkursie na wykonanie najciekawszej Marzanny, zorganizowanym przez Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku.

Klasy 4-6

Karol Janek (6a) –            laureat Małopolskiego Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża
polskiego”

Michał Małachowski  (6a) – finalista Małopolskiego Konkursu Humanistycznego

Jakub Górowski(6a) –        finalista Małopolskiego Konkursu Matematycznego

Angelika Bąk (6b) –           etap rejonowy Małopolskiego Konkursu Humanistycznego

Izabela Janik (6b) –           etap rejonowy Małopolskiego Konkursu Humanistycznego

Gabriela Nowak (6b) –       etap rejonowy Małopolskiego Konkursu Humanistycznego

Kamila Wacek (6b) –         etap rejonowy Małopolskiego Konkursu Humanistycznego

Jarosław Ciślak (6c) –         etap rejonowy Małopolskiego Konkursu Przyrodniczego

Adrian Przywara (4b) –      wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym
„Kangur”

Sebastian Tarsa (4b) –       wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym
„Kangur”

Adam Ząbek (5b) –          wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym
„Kangur”

Milena Grądalska (4a) –    1 miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim

Weronika Pacyna (4a) –   1 miejsce w Szkolnym Konkursie Fotograficznym

Gimnazjum

Anna Maria Dziubyna (3bG) – laureatka Małopolskiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej
i Ekonomicznej
finalistka Małopolskiego Konkursu Humanistycznego
finalistka Małopolskiego Konkursu Geograficznego
finalistka Małopolskiego Konkursu Chemicznego
finalistka Małopolskiego Konkursu „Wiem Więcej”
finalistka Małopolskiego Konkursu z Fizyki i Astronomii

Katarzyna Łapińska (3aG) –    laureatka Małopolskiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej
i Ekonomicznej
finalistka Małopolskiego Konkursu Biologicznego

Liliana Molecka (3aG) –          laureatka Małopolskiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej
i Ekonomicznej

Aleksandra Szuwalska (2aG) – laureatka Małopolskiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej
i Ekonomicznej

Adam Szwajcowski (3bG) –    finalista Małopolskiego Konkursu  Matematycznego
4 miejsce w województwie i 33 miejsce w kraju
w konkursie „Alfik matematyczny”

Klaudia Nosal (2bG) –            finalistka Małopolskiego Konkursu z Fizyki i Astronomii

Kamil Kosiński (2bG) –           finalista Małopolskiego Konkursu z Fizyki i Astronomii
finalista Małopolskiego Konkursu Informatycznego

Maciej Marcinowski (3cG) –    finalista Małopolskiego Konkursu „Losy żołnierza i dzieje
oręża polskiego”

Patrycja Kaszyk (2aG) –         finalistka Małopolskiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej
i Ekonomicznej

Piotr Margański (2bG) –         finalista Małopolskiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej
i Ekonomicznej

Michał Waląg (3cG) –            finalista Małopolskiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej
i Ekonomicznej

Karolina Kwaśniak (3aG) –     3 miejsce w powiatowym konkursie „Wielka Brytania –
kultura, historia, geografia”

Gabriela Stępień (1bG) –      2 miejsce w Powiatowym Konkursie „Mówienia
po angielsku”

Karolina Ochab (1cG) –        1 miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego
dla gimnazjalistów

Rafał Ryczek (6a) –             1 miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego
dla gimnazjalistów

Piotr Sawiuk (2aG) –           2 miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego
dla gimnazjalistów

Osiągnięcia dydaktyczne uczniów w roku szkolnym 2009/ 2010

Szkoła Podstawowa:

Klasy pierwsze

Szkolny Konkurs Recytatorski:

  • 1 miejsce: Dagmara Robak (1a)
  • 2 miejsce: Damian Leśniak (1a)
  • 3 miejsce: Martyna Orzechowska (1b)

Szkolny Konkurs Plastyczny „Anioły Twardowskiego”:

  • Wyróżnienia: Natan Lach i Adrianna Grądalska (1a)

Konkurs Plastyczny „Bezpieczna Droga do Szkoły”:

  • Wyróżnienie: Zofia Krzyszycha (1a)

Klasy drugie:

Szkolny Konkurs Ortograficzny:

  • 1 miejsce: Kamil Wilczkiewicz (2a)
  • 2 miejsce: Marzena Piecuch, Julia Grasela (2a)
  • 3 miejsce: Anna Stygar, Dominik Fugiel (2b)

Szkolny Konkurs Recytatorski:

  • 1 miejsce: Bartosz Bierut (2a)
  • 2 miejsce: Aleksandra Ćwik (2a)
  • 3 miejsce: Marlena Tarsa (2b)

Szkolny Konkurs Matematyczny:

  • 1 miejsce: Marzena Piecuch, Jakub Łukasik (2a)
  • 2 miejsce: Mariusz Bąk (2b)
  • 3 miejsce: Joanna Karlak (2a), Marlena Tarsa (2b)

Jakub Łukasik, Julia Grasela (2a) – bardzo dobry wynik

Konkurs Plastyczny „No promil, no problem”:

  • 1 miejsce: Julia Grasela (2a)
  • 3 miejsce: Aleksandra Ćwik (2a)
  • Wyróżnienia: Przemysław Stec, Patrycja Gryzik, Dominik Fugiel, Remigiusz Żebracki (2b)

Konkurs Plastyczny „Anioły Twardowskiego”:

  • 1 miejsce: Aleksandra Ćwik (2a), Daniel Przybyłowicz (2b)
  • 2 miejsce: Przemysław Stec (2b)

Klasy trzecie:

Szkolny Konkurs Recytatorski:

  • 1 miejsce- Milena Grądalska
  • 2 miejsce- Natalia Robak (3b)
  • 3 miejsce- Sebastian Tarsa (3b)

Szkolny Konkurs Ortograficzny – laureaci:

  • Natalia Wojtuń (3a)
  • Zuzanna Śliwa (3b)
  • Maksymilian Liszka (3b)
  • Sebastian Tarsa (3b)
  • Mirela Jurkowska (3c)

Powiatowy Konkurs Ortograficzny- wyróżnienie:

  • Jaromir Tomasik (3a)

Szkolny Konkurs Matematyczny:

  • 1 miejsce – Justyna Woźniak (3a)
  • 2 miejsce – Adrian Przywara, Sebastian Tarsa (3b)
  • 3 miejsce – Jaromir Tomasik (3b), Natalia Wojtuś (3a)

Klasy 4- 6 Szkoły Podstawowej:

Język angielski – konkurs przedmiotowy Olimpus: Kamil Załęski 20m, Gabriela Stępień 29m, Maciej Świerz 19m, Maciej Stępień 78m.

Matematyka – Alfik, Kangur i Kangurek. W Kangurze brało udział 45 uczestników i otrzymali oni 7 wyróżnień.

W Kangurku brali udział Julia Grasela z 2a i Jakub Łukasik z 2a.

Maciej Świerz  –  finalista Małopolskiego Konkursu Matematycznego.

Plastyka – Konkurs „Renesans XXI wieku” organizowany przez PZU – w nagrodę uczniowie klas szóstych brali udział w lekcji renesansu w Willi Decjusza w Krakowie.

Gimnazjum:

Wyniki konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie- miejsca, jakie zajęli uczniowie MZS nr 5 w Gorlicach w roku szkolnym 2009/2010:

Katarzyna Łapińska (IIa) – j. polski – etap rejonowy

Adam Szwajcowski (IIb), Katarzyna Łapińska (IIa), Aleksander Gorczyca (IIIa), Monika Ryczek (IIIb) – j. angielski – etap rejonowy

Barbara Kostecka (IIIc) – j. niemiecki – etap rejonowy

Beniamin Dobrowolski (IIIb), Ewa Świndryk (IIIb) – fizyka – etap rejonowy

Sara Gryboś (IIIc), Klaudia Gawor (IIIc) – chemia – etap rejonowy

Anna Maria Dziubyna (IIb), Klaudia Gawor (IIIc), Mateusz Ruttar (IIIa), Paulina Stępień (IIIb) – geografia – etap rejonowy

Klaudia Kudławiec (IIIb), Rafał Firszt (IIIc) – biologia – etap rejonowy

Klaudia Gawor (IIIc) – finalistka konkursu biologicznego

Kamil Kosiński (Ib) – finalista konkursu informatycznego

Adam Szwajcowski (IIb), Aleksander Gorczyca (IIIa) – Wiem więcej – etap rejonowy

Ponadto uczniowie MZS nr 5 w Gorlicach brali udział w konkursach współorganizowanych przez Kuratorium Oświaty w Krakowie

Wiedza o Społeczeństwie – Konkurs wiedzy obywatelskiej i ekonomicznej

Paulina Stępień  (IIIb) – finalista

Aleksander Gorczyca (IIIa) – finalista

Historia „30 – lecie NSZZ „Solidarność” i „NZS”

Paweł Nowak (IIIa) – finalista

Udział w konkursach organizowanych przez inne instytucje

Przedmiot

Nazwa konkursu

Orientacyjna liczba uczestników

Matematyka Alfik,Kangur 66
J. polski Powiatowy Konkurs Ortograficzny (wicemistrz powiatu) 20
Fizyka Nie było żadnych dodatkowych konkursów
Biologia Powiatowy Konkurs Ekologiczny (4 miejsce)
Powiatowy Konkurs Wiedzy o PCKPromocja Zdrowego Stylu Życia (konkurs PCK)
7522
Chemia Powiatowy Konkurs Fotograficzny (Osobliwości Ziemi Gorlickiej) organizowany przez PCE 4
Historia a)      Konkurs organizowany przez PCE „II wojna światowa w powiecie gorlickim”b)      Konkurs „Rocznica Konstytucji 3 maja”c)      I Powiatowy Konkurs „Bitwa Gorlicka 1915r.”d)     Konkurs Solidarności wczoraj i dzisiaj” organizowany przez Centrum Solidarności w Gdańskue)      „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” 10331225
J. niemiecki Konkurs na komiks promujący nauczanie języka niemieckiego  w szkole organizowany przez PCE(I miejsce) 6
J. angielski OlimpusMiejski Turniej Mówienia po Angielsku 101
Technika Turniej Bezpieczeństwa Ruchu DrogowegoTurniej wiedzy Pożarniczej 104
Informatyka Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr” 6
Plastyka „Piękno ziemi Gorlickiej”(2 i 3 miejsce) organizowany przez GCKKonkurs Organizowany przez Caritas „Jan Paweł II”Nowy Wiśnicz „Konkurs rzeźbiarski w trakcie pleneru rzeźbiarskiego” 8127

FINALIŚCI I LAUREACI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
W ROKU SZKOLNYM 2008/2009

 Szkoła Podstawowa

Aleksandra Szuwalska  – finalistka konkursu humanistycznego
Kamil Załęski – laureat Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Geniusz”
Michał Małachowski – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”
Jakub Górowski – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”
Jakub Kubicki – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”
Kamil Kosiński – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”
Klaudia Nosal– wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

Gimnazjum

Kamil Gawor – finalista konkursu fizyki i astronomii
Kamil Gawor – finalista konkursu informatycznego
Robert Żarnowski – finalista konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”
Monika Ryczek –laureatka konkursu języka niemieckiego
Kamil Gawor – laureat konkursu interdyscyplinarnego WW – Wiem Więcej
Paweł Paruzel – zwycięzca I Międzyszkolnego Konkursu Mówienia Po Angielsku
Katarzyna Firszt –laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Geniusz”
Aleksander Gorczyca – laureat Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Geniusz”
Aniela Januś – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Geniusz”
Katarzyna Łapińska – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Geniusz”
Magdalena Mrozek – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „Geniusz”
Adam Szwajcowski – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”

FINALIŚCI I LAUREACI KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2007/2008

Szkoła Podstawowa
Aleksandra Szuwalska  – finalistka konkursu humanistycznego
Anna Maria Dziubyna  – laureatka konkursu humanistycznego

Gimnazjum
Małgorzata Dziadzio –finalistka konkursu języka angielskiego
Martyna Ołpińska – finalistka konkursu fizyki i astronomii
Kamil Gawor – finalista konkursu informatycznego
Kamil Gawor – finalista konkursu „Wiem Więcej”
Krzysztof Janas – finalista konkursu chemicznego
Krzysztof Janas – finalista konkursu fizyki i astronomii
Krzysztof Janas – finalista konkursu biblijnego
Krzysztof Janas – finalista konkursu „Wiem Więcej”
Bartosz Kubicki – finalista konkursu geograficznego
Mateusz Molecki – finalista konkursu geograficznego
Mateusz Molecki – finalista konkursu „Wiem Więcej”
Monika Ryczek –laureatka konkursu języka niemieckiego
Krzysztof Janas –laureat konkursu matematycznego
Dawid Ostrowski – laureat konkursu biblijnego
Dawid Ostrowski  – laureat konkursu „Losy żołnierza  i dzieje oręża polskiego” – etap regionalny

 

„Primus inter pares” czyli „Pierwszy wśród równych sobie”.
W naszym gimnazjum tytuł Prymusa otrzymuje uczeń, który uzyska w danym roku szkolnym najwyższą średnią ocen w klasyfikacji końcoworocznej.

Dotychczas Prymusami Szkoły byli:
Anna Maria Dziubyna – Primus Inter Pares 2010
Aniela Januś – Primus Inter Pares 2009
Anna Maria Dziubyna – Primus Inter Pares 2009
Małgorzata Dziadzio – Primus Inter Pares 2008
Małgorzata Dziadzio – Primus Inter Pares 2007
Małgorzata Dziadzio – Primus Inter Pares 2006
Jacek Galiszewski – Primus Inter Pares 2005
Wiktoria Januś – Primus Inter Pares 2004
Alicja Mikowska – Primus Inter Pares 2003
Gabriela Tabor – Primus Inter Pares 2002