Konkurs czytelniczy

16 listopada został podsumowany konkurs czytelniczy. Przypomnijmy, że przez cały miesiąc dzieci czytały utwór  Grzegorza Kasdepke pt. „Detektyw Pozytywka”. Po przeprowadzeniu testu sprawdzającego znajomość treści książki został wyłoniony zwycięzca.  Na  tytuł najlepszego czytelnika w październiku  rzetelnie zapracowała  Gabriela Głuchy. Gabrysia otrzymała piękny dyplom i nagrodę. Gratulujemy, życząc powodzenia w kolejnych czytelniczych zmaganiach, tym bardziej że konkurs nadal trwa!

Tym razem do zaprezentowania ciekawej książki zostały zaproszone mamy naszych uczniów. Panie Agnieszka Hebda i Renata Wierzgacz, które  odczytały fragmenty legend o Popielu i Królu Kraku.

Dlaczego legendy i baśnie polskie? Wybór jest oczywisty. W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości,  warto więc poznać najpiękniejsze polskie legendy. Legendy  mówiące o założeniu Gniezna przez Lecha, o Piaście i księciu Siemowicie, o wawelskim smoku i warszawskiej syrence. A gdybyś chciał  dowiedzieć się, dlaczego woda w Bałtyku jest słona albo dlaczego nie można było spojrzeć w oczy Bazyliszka, to koniecznie  przeczytaj jak najwięcej legend i baśni. Może dzięki temu to ty zostaniesz  czytelnikiem miesiąca listopada?

Do czytania zachęcają Dorota Bogusz i Agnieszka Chrypliwa.

Galeria zdjęć