Konkurs czytelniczy

W czwartek 28 lutego po raz kolejny spotkaliśmy się na apelu, aby podsumować czytelnictwo za ostatni miesiąc. Zainteresowanie podanymi książkami było bardzo duże. Niektórzy uczniowie przeczytali nawet po kilka z proponowanych pozycji. Miło nam ogłosić, że dyplom i drobne upominki otrzymało aż 12 wytrwałych czytelników. Są to: Karol Krzysztoń, Karol Ornatowski, Milena Zawilińska, Wiktor Śleziak, Gabriela Głuchy, Jakub Świstak, Marcin Schiller, Borys Parzątka, Marcin Gębarowski, Julia Patrzyk, Anna Oczkowicz i Adrian Firszt.

Jeden z wyróżnionych uczniów – Marcin Gębarowski przeczytał napisaną przez siebie recenzję książki pt. „Dziadek na huśtawce”. Mamy nadzieję, że i on w ten sposób  zachęcił swoich kolegów do odwiedzenia biblioteki.

Teraz pewnie  zastanawiacie  się, jakie książki zostaną zaproponowane tym razem. Otóż mamy propozycję zwłaszcza dla miłośników zwierząt domowych. 17 lutego obchodzono Światowy Dzień Kota, który to dzień w Polsce obowiązuje od 2006 roku. Święto to ma podkreślać znaczenie kota w życiu człowieka i zwracać uwagę na los bezdomnych kotów i ich ciężką sytuację zwłaszcza w okresie zimy.  Polecamy więc książki o „kociej tematyce”. Wszyscy przecież znamy „pana kotka”, co leżał w łóżeczku,  Kota Filemona i Bonifacego czy kotka z wiersza Juliana Tuwima , który marzył o rzece pełnej mleka. Miłośnikiem kotów jest również nasz gość,  pani Katarzyna Marchwica, bibliotekarka z MBP w Gorlicach. Pani Katarzyna zaprezentowała i przeczytała fragmenty książek o przygodach Kota Cukierka i Kota Prota. Następnie poznaliśmy historię  „Kotki Milusi” autorstwa Eleny Molisani przedstawioną za pomocą narracyjnego japońskiego teatru ilustracji kamishibai. Zachęcamy do czytania. Szczegóły dotyczące autorów i tytułów książek zostały przekazane wychowawcom klas. Przypominamy również o konkursie na  nazwę dla klubu czytelniczego. Czekamy na ciekawe i pomysłowe propozycje.

Dorota Bogusz i Agnieszka Chrypliwa.

Galeria zdjęć