Konkurs czytelniczy

Zakończył się  kolejny etap konkursu czytelniczego, w którym przewodnim tematem były baśnie i legendy polskie. Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że tytuł najlepszego czytelnika w grudniu otrzymał uczeń klasy pierwszej Michał Jarosz oraz uczniowie klasy drugiej Gabriela Wójtowicz i Jakub Świstak. Dyplomy i nagrody zostały wręczone dzisiaj na apelu. Gratulujemy!

Niedługo Dzień Babci i Dzień Dziadka, dlatego z tej okazji proponujemy do przeczytania książki o Babci i Dziadku w roli głównej. Babcia wie wszystko, piecze najlepsze  na świecie ciasta, pocieszy, przytuli, opowiada przepiękne bajki  i kocha swoje wnuczęta bezwarunkowo. Dziadek zawsze ma czas, pomoże naprawić rower, zabierze na spacer, pogra w szachy. Tacy właśnie są  Dziadkowie. Poniżej podajemy przykładowe tytuły książek, które polecamy do czytania. Możecie również czytać każdą inną  książkę o wskazanej tematyce.

W literaturze dziecięcej o Babci i Dziadku są też ciekawe i piękne wiersze, które są warte poznania.  Dlatego dzisiaj do głośnego czytania został wybrany wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzepka”, a  przeczytała go wicedyrektor szkoły pani Iwona Gryzik. Kto pomógł dziadkowi wyrwać smaczną rzepkę? Po pięknie przeczytanym tekście i krótkiej inscenizacji, w której  dzieci z klas drugich wcieliły się w bohaterów wiersza, każdy zna odpowiedź.

Zachęcają do czytania Dorota Bogusz i Agnieszka Chrypliwa.

 

Książki proponowane dla uczniów klas drugich i trzecich

„Babcia też człowiek”  Irena Landau

„Babcia na jabłoni”  Mira Lobe

„Tajemnica babci”  Olga Hejna

„Chusta babci”  Asa Lind

„Nasza babcia”  Ilse Kleberger

„Przyszywany dziadek”  Stanisława Domagalska

„Dziadek na huśtawce”  Renata Piątkowska

„Basia i dziadkowie”  Zofia Stanecka

 

Książki proponowane dla uczniów klasy pierwszej

„Florka. Listy do babci”  Roksana Jędrzejewska – Wróbel

„Miffy, dziadek, babcia”  Dick Bruna

„Tupcio Chrupcio. Wizyta u dziadków”  Eliza Piotrowska

Galeria zdjęć