Klasa 6 a w Dworze Karwacjanów

10 maja klasa 6 a wraz z wychowawczynią udała się do Dworu Karwacjanów na wystawę rzeźby Romana Pietrzaka. Autor kończył PLSP im. Antoniego Kenara w 1983. W latach 1984-1990 studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1990 roku otrzymał dyplom w Pracowni Rzeźby prof. Stanisława Słoniny. W latach 1992-1993 studiował w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Brukseli.
Jest uznanym rzeźbiarzem i rysownikiem, którego prace wystawiane były na wielu wystawach w kraju i zagranicą. Zmęczony rzeczywistością, twórczość traktuje jako formę ucieczki od hipokryzji i relatywizmu współczesności. Nie jest ona jednak orężem walki, lecz chwilą zadumy, zabawną pogawędką z samym sobą, nigdy niekończącą się przechadzką po baśniowej krainie światła, formy, faktury, kompozycji, koloru.

Drugim etapem wyjścia była wystawa Gorlickie „Dramatis personae” – zostali ukazani aktorzy dramatycznych wydarzeń, którym Gorlice użyczyły swojej nazwy. Przedstawiono tutaj biografie władców zaborczych państw, a także wojskowych dowódców formacji uczestniczących w Gorlickim Przełomie. Zaprezentowano  sylwetki kilku wybitnych, narodowych i lokalnych bojowników o niepodległość Polski. Wystawa skłoniła zwiedzających do refleksji nad drogą do odzyskania niepodległości przez Polaków.

Galeria zdjęć