„Jak odkryć i zdobyć własny biegun”- spotkanie motywacyjne z Janem Melą

Dnia 6 czerwca 2018 roku klasa II B gimnazjum razem z opiekunami -panią Dorotą Januś i panem Piotrem Telegą, udała się do Zespołu Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach w celu wysłuchania prelekcji pt. „Jak odkryć i zdobyć własny biegun” prowadzonej przez Jana Melę.

Jan Mela jest polskim podróżnikiem i działaczem społecznym, założył fundację „Poza Horyzonty”. Najmłodszy w historii zdobywca biegunów- północnego i południowego w ciągu jednego roku. W wieku 13 lat w wyniku porażenia prądem trafił do szpitala. po trzech miesiącach leczenia chłopca lekarze podjęli decyzję o amputacji prawego przedramienia i lewego podudzia. Pomysł, żeby zdobyć bieguny Janowi zaprezentował Marek Kamiński ( polski polarnik), który pomógł również zebrać pieniądze na protezę nogi dla Meli. Innymi wyprawami Jana były: wyprawa na Kilimandżaro, wyprawa na Elbrus oraz na El Capitan.

Podczas spotkania Jan Mela opowiadał o swoim wypadku i wsparciu jakiego udzielili mu bliscy oraz Marek Kamiński. Mówił, że przez osiągnięciem naszych celów ogranicza nas tylko to, co myślimy o naszych osobistych możliwościach, a także, że zamiast porównywać się z innymi ludźmi powinniśmy skupić się na realizacji własnych marzeń.

Prelekcja była bardzo inspirująca i z pewnością dzięki niej wiele osób stanie się wytrwalszymi w dążeniu do własnych celów.

opracowała: Anna Nowak

Galeria zdjęć