II turnus półkolonii letniej w MZS nr 5

Od pierwszego do piątego lipca trwał drugi turnus półkolonii letniej zorganizowanej przez Miejski Zespół nr 5 w Gorlicach, dofinansowanej przez Miasto Gorlice. Wzięło w niej udział 109 dzieci podzielonych na siedem grup. Kierownikiem przedsięwzięcia był pan Wojciech Zapłata.

Na uczestników jak zawsze czekała moc atrakcji. Dzieci były w kinie Kolory, m.in. na filmie „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”. Uczestniczyły także w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa przeprowadzonej przez funkcjonariuszy KPP w Gorlicach. Wykonały także plakaty związane z bezpieczeństwem oraz ilustrujące obejrzany film.

Korzystając ze słonecznej pogody, udały się na gorlicki basen, gdzie ćwiczyły swe umiejętności pływackie lub po prostu bawiły się w wodzie.

Odbyły także się wycieczki wyjazdowe. Uczestnicy udali się Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu, gdzie poznali architekturę i wystrój wnętrz sprzed wielu lat. Była to doskonała lekcja o życiu pokolenia sprzed 100 lat.

Ogromną przygodą stał się wyjazd do krynickiego parku linowego. Tam dzieci na rozmaitych trasach zmierzyły się z lękiem wysokości, który przegrywał w obliczu nowego wyzwania. Każdy uczestnik ukończył wybraną przez siebie trasę. Dzieci zwiedziły także krynicki rynek, gdzie zakupiły pamiątki.

Zwieńczeniem półkolonii stał się wyjazd do krakowskiego parku rozrywki GOKIDZ!. Tam przez kilka godzin dzieci spędziły czas aktywnie, bawiąc się skacząc, grając w piłkę i wspinając się na różne przeszkody.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Stwierdzili, że czas upłynął im bardzo szybko i przyjemnie  oraz wyrazili chęć wzięcia udziały w półkolonii również za rok.

 

Joanna Bogusz

Galeria zdjęć