Godzina kodowania w naszej szkole

1Godzina KodowaniaPoczątkiem grudnia, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnoświatowej akcji Hour of CodeGodzina Kodowania organizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej – Computer Science Education Week.

Akcja ta jest największą inicjatywą edukacyjną, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce.

Można w niej uczestniczyć przez cały rok, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i  poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. Nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy też w zakresie programowania.

Zadania i łamigłówki udostępniane w ramach Godziny Kodowania są bardzo interesującym i wciągającym wprowadzeniem do programowania, a inne aktywności oferowane przez tę inicjatywę mogą służyć do dalszego rozwijania umiejętności programowania, jak i zgłębiania metod informatyki i jej zastosowań.

W ramach obchodów wydarzenia Godzina Kodowania w naszej szkole przeprowadzone zostały zajęcia związane z programowaniem komputerów, kodowaniem, szyfrowaniem i tworzeniem algorytmów.

Galeria zdjęć

Dorota Chrząszcz, Artur Zagórski